Home / Lajme / Maqedoni / Daja sërish kërcënohet

Daja sërish kërcënohet

21 dhjetor-
Pra, institucioneve qeveritare e shtetërore ua drejtojmë vendimin: ta zgjidhin drejt e parimisht çështjen deri më 17 janar 2012”, qëndron në komunikatën e SHVL-së me nënshkrim të Veliut, ndryshe daja i liderit të BDI-së Ali Ahmeti.

Shoqata e Veteranëve të Luftës (SHVL) me në krye Fazli Veliu me ultimatum u është drejtuar institucioneve qeveritare e shtetërore për zgjidhjen e çështjes së Veteranëve të luftës.

Afati i fundit për këtë sipas tij do të ishte 17 janari 2012, pasi në të kundërtën, siç thuhet, “bashkë me familjet e dëshmorëve do vendoset si do veprojnë më tej”.

“Ju jemi mirënjohës për mirësjelljene mirëkuptimin. Ne e kemi të gatshëm statusin meritor për bijtë e bijat që ranë në 2001.

Pra, institucioneve qeveritare e shtetërore ua drejtojmë vendimin: ta zgjidhin drejt e parimisht çështjen deri më 17 janar 2012”, qëndron në komunikatën e SHVL-së me nënshkrim të Veliut, ndryshe daja i liderit të BDI-së Ali Ahmeti.

“Do të jemi të qetë sikur zgjidhja të jenë në nivelin e duhur dhe nëse veprohet si në të kaluarën, së bashku me ju do të vendosim prerë si do të veprojmë…’, shkruan Daja në letrën drejtuar mediave.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *