Home / Lajme / Maqedoni / Digjet 12 vjeçari në Tetovë

Digjet 12 vjeçari në Tetovë

27 dhjetor-Ministria e Punëve të Brendshme informoi rastin duke theksuar se incidenti ka ndodhur kur ndaj 12 vjeçarit është hedhur një lëndë djegëse e panjohur, me ç`rast trupi i tij më pas është gjetur i përfshirë në flakët.

Një fëmijë 12 vjeçar është djegur mbrëmë nga zjarri në një punëtori automekaniku në Tetovë.

Ministria e Punëve të Brendshme informoi rastin duke theksuar se incidenti ka ndodhur kur ndaj 12 vjeçarit është hedhur një lëndë djegëse e panjohur, me ç`rast trupi i tij më pas është gjetur i përfshirë në flakët.

Sipas të dhënave të Klinikës në Tetovë, ku menjëherë është dërguar viktima, janë regjistruar djegie të mëdha në fytyrë dhe gjoksin e fëmiut. Pacienti për shkak të plagëve të rënda menjëherë është dërguar në Qendrën emergjente në Shkup

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *