Home / Lajme / Maqedoni / PDSH edhe me tre sekretarë të ri

PDSH edhe me tre sekretarë të ri

30 dhjetor- Kësisoj Sekretariatin për Arsim Kulturë dhe Shkencë, do të udhëheqë, Sheval Memishi nga Dega e PDSH-së Zhelinë, Sekretariatin për Shëndetësi dhe Politikë Sociale, Merale Ferati nga Dega e Tetovës, kurse Sekretariatin për Ekonomi dhe Financa do të udheheqë, Rushit Vehapi anëtarë i Kryesisë Qendrore nga dega e Gostivarit.

Partia Demokratike Shqiptare, në mbledhjen e Kryesisë qendrore të së enjtes ka emëruar edhe tre sekretarë të ri.

Kësisoj Sekretariatin për Arsim Kulturë dhe Shkencë, do të udhëheqë, Sheval Memishi nga Dega e PDSH-së Zhelinë, Sekretariatin për Shëndetësi dhe Politikë Sociale, Merale Ferati nga Dega e Tetovës, kurse Sekretariatin për Ekonomi dhe Financa do të udheheqë, Rushit Vehapi anëtarë i Kryesisë Qendrore nga dega e Gostivarit.

Në kumtesën e publikuar në ueb-faqen zyrtare të PDSH-së, theksohet se me këto emërime është rrumbullakua ekipimi profesional i partisë, konform ndryshimeve të reja statutare. (U.H.)

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *