Home / Lajme / Maqedoni / Rama i quan maqedonasit barbar primitivë

Rama i quan maqedonasit barbar primitivë

5 dhjetor-“Çdokush ka të drejtë të vizatojë harta. Mund të vizatojë edhe Hartën e Botës dhe të thotë kjo është Republika ime dhe çfarë të bëjnë ta dërgojnë në Hagë dhe ta akuzojnë për krime kundër gjithë botës. Çfarë janë këta barabar primitiv, kjo është e patolerueshme”, ka thënë Rama gjatë promovimit të librit të tij në Shkup

Kreu i Partisë Socialiste të Shqipërisë, Edi Rama, i ka quajtur barbar primitiv maqedonasit për shkak të arrestimit të katër shqiptarëve që vizatuan në Tetovë grafitin e hartës së Shqipërisë së Madhe. Ai këto komente i bëri në promovimin e mbrëmshëm të librit të tij “Kurban“ në Çarshinë e vjetër të Shkupit.

“Çdokush ka të drejtë të vizatojë harta. Mund të vizatojë edhe Hartën e Botës dhe të thotë kjo është Republika ime dhe çfarë të bëjnë ta dërgojnë në Hagë dhe ta akuzojnë për krime kundër gjithë botës. Çfarë janë këta barabar primitiv, kjo është e patolerueshme”, ka thënë Rama gjatë promovimit të librit të tij në Shkup.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *