Home / Sport / Sevilla, Presidenti Del Nido denohet me 7 vjet burg

Sevilla, Presidenti Del Nido denohet me 7 vjet burg

Presidenti i Sevillas, Jose Maria del Nido, eshte denuar me shtate vite vjet e gjysme burgim.

Ai eshte shpallur fajtor per mashtrim, korrupsion dhe pervetesim ne rastin “Minutas” nga gjykata e Malagas. Ngjarjet kishin ndodhur nga viti 1999 deri ne vitin 2003 kur Del Nido ishte jurist ne komunen e Marbellas. Prokurori kishte kerkuar 30 vjet burgim per Del Nido, por gjykata kishte vendosur per shtate vjet e gjysme. Ky eshte nje vendim qe ka shokuar klubin e Sevilla, qe nga ana tjeter po kalon nje forme te dobet ne kampionat.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *