Home / Lajme / Maqedoni / Shkëndija fiton edhe në Ohër

Shkëndija fiton edhe në Ohër

5 dhjetor-Shkëndija ka shënuar fitore në transfertën në Ohër, kundër ekipit të Ohërit me rezultat 2-1. Ekipi tetovar gjatë gjithë ndeshjes ka treguar superioritet ndaj kundërshtarit, duke mos I penguar edhe mosprania e tifozerisë ballistët, të cilët nuk udhëtuan për në Ohër.

Shkëndija ka shënuar fitore në transfertën në Ohër, kundër ekipit të Ohërit me rezultat 2-1. Ekipi tetovar gjatë gjithë ndeshjes ka treguar superioritet ndaj kundërshtarit, duke mos I penguar edhe mosprania e tifozerisë ballistët, të cilët nuk udhëtuan për në Ohër. Golat për ekipin tetovar I shënuan Emendin Rexhepi dhe Jovanovski, ndërsa Mitrevski shënoi për ekipin e Ohërit. Me këtë fitore Shkëndija I afrohet kreut të tabelës pas barazimit të Metalurgut dhe vardarit gjatë ndeshjeve të të së shtunës.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *