Home / Lajme / Maqedoni / Shkup, mësuesi pedofil abuzon seksualisht 10 nxënës të mitur

Shkup, mësuesi pedofil abuzon seksualisht 10 nxënës të mitur

26 dhjetor-Abuzimi ka ndodhur gjatë një periudhe të gjatë kohore, derisa sa një nga nxënësit e ka denoncuar atë para prindërve të tij në shtëpi. Mësuesi i dyshuar për pedofili është lajmëruar në polici dhe tani janë duke u zhvilluar hetimet nëse kryerësi i kësaj vepre penale ka abuzuar edhe me fëmijë tjerë të mitur

Në lagjen Dracevë të Shkupit, një mësues i lëndës së historisë ka abuzuar seksualishtë me 10 nxënës të mitur.

Abuzimi ka ndodhur gjatë një periudhe të gjatë kohore, derisa sa një nga nxënësit e ka denoncuar atë para prindërve të tij në shtëpi. Mësuesi i dyshuar për pedofili është lajmëruar në polici dhe tani janë duke u zhvilluar hetimet nëse kryerësi i kësaj vepre penale ka abuzuar edhe me fëmijë tjerë të mitur.

Ministria e Punëve të Brendshme ka paralajmëuar se shpejti do të zbardhet rasti dhe detajet, ndërsa abuzuesi do të përballet me drejtësinë

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *