Home / Sport / Admir Mehmedi, kolegu i ri Shevcenko ne sulmin e Dinamo Kiev

Admir Mehmedi, kolegu i ri Shevcenko ne sulmin e Dinamo Kiev

Sulmuesi shqiptar i ka dhene fund aventures se tij ne kampionatin zviceran me Zurich, dhe tani e tutje do te mbroje ngjyrat e klubit me te famshem te Ukraines, Dinamos se Kievit.

Admir Mehmedi ka vendosur qe karrieren do ta vazhdoje ne Ukraine, edhe pse kishte shume oferta nga skuadra italiane, gjermane dhe angleze.

Sulmuesi shqiptar i ka dhene fund aventures se tij ne kampionatin zviceran me Zurich, dhe tani e tutje do te mbroje ngjyrat e klubit me te famshem te Ukraines, Dinamos se Kievit.

Mehmedi ka nenshkruar dje kontraten me klubin e njohur ukrainas, ku do te veshe fanellen e Dinamo Kiev deri ne vitin 2016, ndersa nuk behen te ditura detajet financiare.
Shqiptari, qe fale paraqitjeve te mira me Zurich kishte terhequr vemendjen e shume klube te njohura evropiane, pranoi oferten e ukrainasve, ku tashme do te jete koleg ne sulm me yllin Andrey Shevcenko.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *