Home / Sport / Copa del Rey: Sot “El Clasico” e hakmarrjes, Real Madrid do të thyeje tabune

Copa del Rey: Sot “El Clasico” e hakmarrjes, Real Madrid do të thyeje tabune

Real Madrid-Barcelona

Nje perballje mes rivaleve historike, te cilet jane ne nje gare te ashper, jo vetem ne La Liga, por tashme edhe ne Kupen e Mbretit. Real Madrid nuk e ka harruar ende ate humbje te fundit te pesuar ne “Santiago Bernabeu” 3-1 nga Barcelona. Takimi i sotem per ta do te thote hakmarrje. Trajneri Jose Mourinho ka vendosur qe te aktivizoje skuadren me te mire, dhe ne sulm ka preferuar Benzema dhe Ronaldo. Barcelona do te jete me formacionin e saj klasik, por emri i ri kete here mes Messi, Xavi dhe Iniesta eshte Sanchez. Te dyja skuadrat kane nje ecuri te shkelqyer ne 5 ndeshjet e fundit, vetem me fitore, nderkohe qe ne 5 takimet e fundit direkte me njera-tjetren Barcelona triumfon. Kjo skuader ka fituar 3 ndeshje, ndersa 2 te tjera kane perfunduar ne barazim. Sot Real Madridi shpreson qe te thyeje tabune qe zgjat prej vitesh.

Formacioni i mundshem:
Real Madrid: Casillas, Coentrao, Ramos, Pepe, Marcelo, Xabi Alonso, Diarra, Callejon, Ozil, Ronaldo, Benzema
Barcelona: Pinto, Alves, Puyol, Pique, Abidal, Xavi, Busquets, Iniesta, Messi, Cesc, Sanchez

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *