Home / Sport / ‘Drogba i ri’ përfundon te Liverpool

‘Drogba i ri’ përfundon te Liverpool

Sipas asaj që raporton “Sky Sports”, 15-vjeçari suedez Abdul Aziz, i ndjekur dhe kërkuar edhe nga Milan, ka përfunduar te Liverpool në një provë dy-javore dhe me shumë mundësi pritet të jetë pjesë e klubit të Premier League.

Drogba i ri vishet me të kuqe por jo me të zeza. Sipas asaj që raporton “Sky Sports”, 15-vjeçari suedez Abdul Aziz, i ndjekur dhe kërkuar edhe nga Milan, ka përfunduar te Liverpool në një provë dy-javore dhe me shumë mundësi pritet të jetë pjesë e klubit të Premier League.

Abdul Aziz shikohet nga specialistët e futbollit si një talent me të ardhme dhe shikohet si Drogba i ri duke u bazuar te ngjashmëritë e tyre fizike dhe teknike.

Mësohet se talenti 15-vjeçar ka marrë një ftesë nga vetë tekniku i Liverpool, Kenny Dalglish, i cili sheh te sulmuesi 15-vjeçar të ardhmen e sulmit të skadrës që ai drejton aktualisht.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *