Home / Lajme / Maqedoni / E premtja me borë

E premtja me borë

4 janar-eshjet vende-vende do të jenë me karakter më intensiv dhe do të formohet shtresë e re e dëborës. Do të fryjë erë veriore e përforcuar, e cila herë pas here do të arrijë shpejtësi deri në 90 kilometra në orë

Reshje të dëborës në vend priten gjatë së premtes. Nga Drejtoria për punë hidrometeorologjike njoftojnë se nesër gjatë natës do të ketë reshje të shiut, të cilat pasnesër në orët e hershme të mëngjesit në pjesët veriore do të kalojnë në dëborë, ndërsa deri nga fundi i ditës do të ketë dëborë në të gjitha pjesët e vendit.

Reshjet vende-vende do të jenë me karakter më intensiv dhe do të formohet shtresë e re e dëborës. Do të fryjë erë veriore e përforcuar, e cila herë pas here do të arrijë shpejtësi deri në 90 kilometra në orë

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *