Home / Lajme / Maqedoni / Ekskluzive:Apel i jashtëzakonshëm I Sektorit për Punë të Brendëshme në Tetovë:

Ekskluzive:Apel i jashtëzakonshëm I Sektorit për Punë të Brendëshme në Tetovë:

6 janar-Poashtu rruga Tetovë-Gurgurnicë është e bllokuar nga era dhe dëbora e fuqishme. Një veturë është e bllokuar ndërsa bëhen përpjekje që të zhbllokohet e njejta.

Policia e Tetovës, njofton qytetarët e Tetovës dhe më gjërë se rrugët prej fshatit Odër deri në Jazhincë janë të bllokuara nga era e fuqishme e përcjellur edhe me borë, ndërsa bëhet e ditur se disa vetura jane edhe të bllokuara. Poashtu rruga Tetovë-Gurgurnicë është e bllokuar nga era dhe dëbora e fuqishme. “Një veturë është e bllokuar ndërsa bëhen përpjekje që të zhbllokohet e njejta.Poashtu rekomandohet që të mos udhëtohet edhe në aksion rrugor Tetovë-Kodra e Diellit”, i ka deklaruar televizionit Koha, kryeshefi i SPB-se ne Tetove Shefik Bajrami.
Ai apelon tek qytetarët që të mos frekuentojnë këto rrugë në këto momente.TV KOHA

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *