Home / Lajme / Maqedoni / Filip Riker nesër në Shkup

Filip Riker nesër në Shkup

17 janar-Vizita e tij është në funksion të Samitit të NATO-s që do të mbahet në Çikago. Gjatë vizitës së Rikerit në Shkup do të bëhet fjalë edhe për procesin e bisedimeve rreth emrit. Ai prej dje po qëndron për vizitë në Prishtinë, ku ka realizuar takime me kreun më të lartë të shtetit.

Zëvendëssekretari shtetëror i SHBA-ve dhe ish-ambasador në Shkup, Filip Riker, nesër do të qëndrojë për vizitë pune në Maqedoni. Riker i angazhuar për Ballkanin, në kuadër të vizitës do të takohet me kryeministrin Nikolla Gruevski dhe me liderët e partive politike më të mëdha në vend.

Vizita e tij është në funksion të Samitit të NATO-s që do të mbahet në Çikago. Gjatë vizitës së Rikerit në Shkup do të bëhet fjalë edhe për procesin e bisedimeve rreth emrit. Ai prej dje po qëndron për vizitë në Prishtinë, ku ka realizuar takime me kreun më të lartë të shtetit.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *