Home / Sport / IFFHS: Casillas, ‘Portieri i Vitit’

IFFHS: Casillas, ‘Portieri i Vitit’

Casillas me 248 pikë la pas portierin e Bayern Mynih Manuel Neuer me 130 pikë dhe gardianin e Barcelonës Viktor Valdes që mori 114 pikë.

Iker Casillas zgjidhet Portieri më i Mirë për Vitin 2011. Portieri i Spanjës dhe Real Madrid ishte më i votuari nga specialistët e IFFHS (Insituti Ndërkombëtar i Histosrisë dhe Statistikave në Futboll).

Casillas me 248 pikë la pas portierin e Bayern Mynih Manuel Neuer me 130 pikë dhe gardianin e Barcelonës Viktor Valdes që mori 114 pikë.

I katërti rënditet portieri i Juventus Gigi Buffon me 63 pikë, i gjashti portieri i Galatasaray Fernando Muslera, i teti Julio Cesar, i Romës Steckelenburg i 11-ti dhe i 12-ti ai i Milanit, Christian Abbiati.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *