Home / Sport / Juventus në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Juventus në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Skuadra e Juventusit ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë pas suksesit 3-0 ndaj Romës.

Ekipi i drejtuar nga Antonio Konte ka dominuar totalisht ndeshjen dhe ka gjetur avantazhin që në minutën e 6-të me Xhakerinin. Në minutën e 30-të i gjithë stadiumi është ngritur në këmbë për të përshëndetur golin e dytë me autor Del Pieron, i pari sezonal për kapitenin. Rezultati përfundimtar është vulosur në minutat e fundit kur Kjaer ka devijuar në portën e tij një pasim të Kualjarelas për Matrin. Kundërshtari i Juventus do të dalë nga sfida mes Lacios dhe Milanit.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *