Home / Sport / Liverpool në finale të Carling Cup

Liverpool në finale të Carling Cup

Liverpool përkundër barazimit të mbrëmshëm me Manchester Cityn 2-2, ka siguruar një vend në finale të Carling Cup pas i ka ndihmuar rezultati i ndeshjes së parë kur patë mposhtur Cityn 1-0 me golin e Steven Gerrad.

Si do qoftë mbrëmë ishte ndeshje krejtësisht ndryshe me më shumë gola, raste dhe angazhim nga të dyja skuadrat. Mysafirët krijuan epërsi në minutën e 31-të me anë të De Young,por Liverpool barazoi nga penalltia me Steven Gerarrd në minutën e 40-të.

City edhe gjatë pjesës së dytë krijoj raste derisa sërish erdhi në epërsi 1-2 me golin Dekos në minutën e 72-të, por kjo epërsi nuk zgjati më shumë së dy minuta pas Bellamy barazon për 2-2 që ishte i mjaftueshëm për Liverpoolin të siguroi një vend në finalen ku do të takohet me skuadrën e ligës së dytë Cardiff City.

Gjithashtu lexo

Minutat e para të Neymarit ndaj Toulouse: Përlotet, driblon bukur, godet shtyllën dhe në fund shënon gol (Foto/Video)

Fillimi i ndeshjes së Neymarit me Paris Saint Germainin ndaj Toulouse ka nisur me emocione …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *