Home / Sport / Luis Enrique i bindur: De Rossi qëndron

Luis Enrique i bindur: De Rossi qëndron

Sipas teknikut spanjoll, 24-vjeçari nuk do të largohet nga skuadra aktuale pasi dëshira e futbollistit është të luajë për vendin e tij të lindjes sepse aty ndihet më i qetë.

Mesfushori është në tratativa për të rinovuar kontratën me klubin verdhekuq. Sipas teknikut spanjoll, 24-vjeçari nuk do të largohet nga skuadra aktuale pasi dëshira e futbollistit është të luajë për vendin e tij të lindjes sepse aty ndihet më i qetë.

Teksa flet për qëndrimin e De Rossit te Roma, Luis Enrique nuk heziton të thotë se është mëkat që një futbollist si ai duhet të diskutojë rinovimin e kontratës, pasi firma duhet të ishte hedhur kohë më pare.

Daniele De Rossi është një prej atyre futbollistëve të cilët nuk mendojnë vetëm për vlerën monetare që mund ti ofrojë një klub por dëshirojnë të luajnë aty ku ndihen më mirë.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *