Home / Sport / Messi: Përjetësisht blaugrana

Messi: Përjetësisht blaugrana

“U rrita në Akademinë e Barcelonës dhe u bëra i famshëm po këtu. JShpresoj të qëndroj këtu, deri kur të lodhen me mua dhe shpresoj që kjo të mos ndodhë kurrë. Nuk e shoh veten me fanelën e Real Madridit dhe me asnjë tjetër”, tha mes tjerash Lionel Messi.

Leo Messi betohet për dashuri të përjetshme me Barcelonën. Kandidati kryesor për të rifituar Topin e Artë, foli për të tashmen dhe të ardhmen, e deklaroi se ndihet krenar që u formua në sektorin e të rinjve të Barcelonës.

“U rrita në Akademinë e Barcelonës dhe u bëra i famshëm po këtu. Jam në klubin më të mirë në botë. Asnjë skuadër tjetër nuk mund të më mbushë si Barcelona. Shpresoj të qëndroj këtu, deri kur të lodhen me mua dhe shpresoj që kjo të mos ndodhë kurrë. Nuk e shoh veten me fanelën e Real Madridit dhe me asnjë tjetër”, deklaroi Lionel Messi.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *