Home / Sport / Milan mund Novarën dhe vazhdon garat e Kupës

Milan mund Novarën dhe vazhdon garat e Kupës

Milani ka mundur Novarën 2:1 pas kohës shtesë, duke siguruar kualifikim në raundin e rradhës së Kupës së Italisë, ku do të takohet me Lacion.

AC Milan ka shënuar fitore të mundimshme kundër Novarës në kuadër të Coppa Italia. Milani lëshoi fitoren nga dora në minutat e fundit kur po udhëhiqte 1-0 me prej minutës së 24-të me golin e sulmuesit të ri El Shaarwai.

Por ekipi i kosovarit Samir Ujkani është kthyer në minutat e fundit të ndeshje për rezultatin e barabart me golin e Radovanovic në minutën e 88′ duke e shtyrë ndeshjen në shtesë.

Në vazhdimet, Milani ka shënuar pas 10 minutash lojë përmes Patos për rezulatin 2-1. Ekipi i Allegrit është kualifikuar tutje dhe ndeshet me Lazio më 25 janar.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *