Home / Lajme / Maqedoni / Mot i ftohtë dhe temperatura deri minus 20 gradë gjatë ditëve në vijim

Mot i ftohtë dhe temperatura deri minus 20 gradë gjatë ditëve në vijim

27 janar-DPHM informon se masa e ftohtë ajrore që vjen nga Evropa verilindore do të kushtëzojë që moti të jetë kryesisht tabil, por shumë i ftohtë, ndërsa temperaturat nuk do të ngriten mbi zero.

Maqedonia gjatë ditëve në vijim do të kaplohet nga një valë e ftohtë dhe temperatura të ulëta të cilat do të zbresin edhe deri minus 20 gradë Clezius.

DPHM informon se masa e ftohtë ajrore që vjen nga Evropa verilindore do të kushtëzojë që moti të jetë kryesisht tabil, por shumë i ftohtë, ndërsa temperaturat nuk do të ngriten mbi zero.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *