Home / Sport / Mourinho: Unë , baba i humbjeve!

Mourinho: Unë , baba i humbjeve!

“Fitorja ka shumë baballarë , por humbja vetëm një . Finalen e Kupës e festuam të gjithë dhe kishte shumë baballarë , por humbja më ka baba vetëm mua. Janë gjëra që ndodhin në futboll”, ka thënë Mou pas ndeshjes.

Nuk mund ta ndryshojë dot kursin e humbjeve ndaj Barcelonës, dhe e merr përgjegjësinë mbi vete, duke thënë se është ai baba i humbjeve. Ai është pyetur me padurimin e tifozëve vendës për humbjet e vazhdueshme.

“Unë i kuptoj gjithmonë , por nuk i dëgjoj. As para, as pas. Jam përgjegjës për ekipin tim, sidomos kur humbë . Fitorja ka shumë baballarë , por humbja vetëm një . Finalen e Kupës e festuam të gjithë dhe kishte shumë baballarë , por humbja më ka baba vetëm mua. Janë gjëra që ndodhin në futboll”, ka thënë Mou pas ndeshjes.

Ai nuk ka dashur të komentojë aktin e Pepes ndaj Messit duke thënë se nuk e ka parë , dhe se nuk jep opinion për gjëra që nuk i sheh. E ka lavdëruar sërish Ronaldon duke thënë se ka qenë më i miri në fushë . Portugezi ka thënë se ndeshja mbetet ende e hapur, por do të jetë e vështirë të kthehet rezultati.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *