Home / Lajme / Rajon / POLICIA SERBE NUK LEJON MINISTRIN MAKOLLI TË HYJË NE LUGINËN E PRESHEVËS

POLICIA SERBE NUK LEJON MINISTRIN MAKOLLI TË HYJË NE LUGINËN E PRESHEVËS

12 janar-Riza Halimi deputeti i vetëm shqiptarë në Parlamentin Serbisë tha se kjo çfarë ka bërë Qeveria në Beograd paraqet një skandal politik.
Ndërkohë Ministri me ketë veprim Qeveria në Beograd tregon se nuk ka hequr dorë nga mentaliteti i së kaluarës. Me këtë rast Makolli ka paralajmëruar se do të bëjë përpjekje për të vizituar prapë Luginën e Preshevës

Autoritetet në Serbi e kanë pamudësuar vizitën e Ministrit të Diasporës, Ibrahim Makolli, për në Luginë të Preshevës.

Riza Halimi deputeti i vetëm shqiptarë në Parlamentin Serbisë tha se kjo çfarë ka bërë Qeveria në Beograd paraqet një skandal politik.
Ndërkohë Ministri me ketë veprim Qeveria në Beograd tregon se nuk ka hequr dorë nga mentaliteti i së kaluarës. Me këtë rast Makolli ka paralajmëruar se do të bëjë përpjekje për të vizituar prapë Luginën e Preshevës.

Ministri i Diasporës Ibrahim Makolli ishte paraparë të takohet me kryetarin e komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, më pas kryetarin e Preshevës, Ragmi Mustafa dhe pas tyre edhe me kryetarin e Këshillit Nacional Shqiptar, Galip Beqiri.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *