Home / Lajme / Maqedoni / Tetovë:Vetëndizet një furgon, nuk ka të lënduar

Tetovë:Vetëndizet një furgon, nuk ka të lënduar

9 janar- Furgoni në momentin e dezjes k qenë pa udhëtarë ndërsa ka qenë vetëm I pranishëm drejtesui 51 vjeçar Z.M nga fshati Përshevcë. Mënjehër në vendngjarje kanë arritur zjarrëfikësit e Tetovës të cilët kanë lokalizuar zjarrin, kurse policia po kryen hetimet në vendngjarje.

Një furgon transportues udhëtarësh, është vetëndezur dhe djegur tërësisht sonte në lagjen Drenovec, në afërsi të xhamisë së këtij fshati.

Sipas raportit të Policisë së Tetovës, ngjarja ka ndodhur në orën 17.55, kur kombi furgon, “ Ford Tranzit”, duke lëvizur është vetëndezur nga ende aryse të panjohura.

Furgoni në momentin e dezjes k qenë pa udhëtarë ndërsa ka qenë vetëm I pranishëm drejtesui 51 vjeçar Z.M nga fshati Përshevcë. Mënjehër në vendngjarje kanë arritur zjarrëfikësit e Tetovës të cilët kanë lokalizuar zjarrin, kurse policia po kryen hetimet në vendngjarje.

Policia, tha për Televizionin Koha, se ngjarja do të hetohet dhe do të bëhen të njohura detajet gjatë ditës së nesërme. Poashtu ka edheb disa vetura të tjera të ëmtuara në këtë ngjarje, ndërsa nuk raportohet për viktima. Tv KOHA (U.H)
Ndalohet rreptesisht kopjimi i ketij lajmi.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *