Home / Lajme / Maqedoni / Vjedhje në Tetovë

Vjedhje në Tetovë

12 janar-Pasi kanë thyer drynin e derës hyrëse tërësisht e kanë kontrolluar brendinë e banesës dhe nga dhoma e fjetjes kanë marrë arë të ndryshëm, të holla, pistoletë të tipit CZ M57 kalibër 7, 62 dybli dhe thikë. Sipas policisë së Tetovës I tërë dëmi llogaritet të jetë 280 mijë denarë.

Dje rreth orës 11 dhe 12 e 30 minuta, persona të panjohur kanë plaçkitur shtëpinë e 62 vjeçarit Z.J në rrugën Bllagoja Toska në Tetovë.Pasi kanë thyer drynin e derës hyrëse tërësisht e kanë kontrolluar brendinë e banesës dhe nga dhoma e fjetjes kanë marrë arë të ndryshëm, të holla, pistoletë të tipit CZ M57 kalibër 7, 62 dybli dhe thikë. Sipas policisë së Tetovës I tërë dëmi llogaritet të jetë 280 mijë denarë. Është kryer hetim në vendin e ngjarjes dhe meren masa për kapjen e hajnave, njoftoi SPB-ja e Tetovës.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *