Home / Lajme / Maqedoni / Zjarr në Kishën në Reçicë, e shuajnë banorët shqiptarë

Zjarr në Kishën në Reçicë, e shuajnë banorët shqiptarë

31 janar-Zjarri është vënë në kontroll nga banorët shqiptarë dhe me ndihmën e zjarrfikësve. Në vendngjarje janë dërguar ekipe policore dhe po kryhen hetime

Sonte rreth orës 21 ka shpërthyer zjarr në Kishën në Reçicë të Vogël në Tetovë. Flakët që kanë nisur në oborr, kanë kapluar edhe një pjesë të jashtme të kishës ndërsa kanë plasur disa nga xhamat, njofton Televizioni KOHA – Tetovë duke iu referuar burimeve policore. Zjarri është vënë në kontroll nga banorët shqiptarë dhe me ndihmën e zjarrfikësve. Në vendngjarje janë dërguar ekipe policore dhe po kryhen hetime.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *