Home / Sport / Allegri i ngazëllyer nga potenciali i El Shaarawy

Allegri i ngazëllyer nga potenciali i El Shaarawy

15 shkurt-“Stephan po ia del mirë. Ai është zhvilluar, por ende është vetëm 19-vjeçar dhe po ashtu duhet të lejohet të piqet edhe pse ka kualitete të shkëlqyeshme dhe sy për gola”, ka thënë Allegri.

Trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri, është i ngazëllyer me formën aktuale të Stephan El Shaarawy.

El Shaarawy e ka treguar veten në disa javët e fundit dhe ka shans të bëjë debutimin e tij në Ligën e Kampionëve sonte në ndeshjen ndaj Arsenalit.

“Stephan po ia del mirë. Ai është zhvilluar, por ende është vetëm 19-vjeçar dhe po ashtu duhet të lejohet të piqet edhe pse ka kualitete të shkëlqyeshme dhe sy për gola”, ka thënë Allegri. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *