Home / Sport / Ancelotti: Milani superior ndaj Arsenali

Ancelotti: Milani superior ndaj Arsenali

15 shkurt-“Napoli tashmë ka arritur diçka të shënuar duke mposhtur skuadrën e Cityt që është dominuese në Ligën Premier, andaj nuk shoh arsye se përse ata nuk mund ta përsërisin. Mendoj se Milani është superior ndaj Arsenalit”, ka thënë Ancelotti.

Trajneri i Paris Saint Germain, Carlo Ancelotti, mendon se Milani do ta mposhtë Arsenalin në ndeshjen e sotme të Ligës së Kampionëve.

“Futbolli italian ka bërë hapa përpara dhe futbolli anglez nuk është në formë të mirë, që tregon edhe eliminimi i Manchester Cityt dhe Manchester United”.

“Napoli tashmë ka arritur diçka të shënuar duke mposhtur skuadrën e Cityt që është dominuese në Ligën Premier, andaj nuk shoh arsye se përse ata nuk mund ta përsërisin. Mendoj se Milani është superior ndaj Arsenalit”, ka thënë Ancelotti. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *