Home / Sport / Bajern Mynih gabon përsëri

Bajern Mynih gabon përsëri

Bajern Mynih ka barazuar në fushën e Hamburgut, ndërsa kanë qenë vendasit që kanë dominuar në raste dhe kanë kaluar në avantazh në pjesën e parë me anë të italianit Sala, i ardhur nga ekipi i rezervave në skuadrën e parë.

Borusia Dortmund mbetet e vetme në kreun e klasifikimi të Bundesligës pas suksesit të djeshëm 2-0 ndaj Nyrenbergut, pasi të gjitha skuadrat e tjera të kreut janë ndalur në barazime. Bajern Mynih ka barazuar në fushën e Hamburgut, ndërsa kanë qenë vendasit që kanë dominuar në raste dhe kanë kaluar në avantazh në pjesën e parë me anë të italianit Sala, i ardhur nga ekipi i rezervave në skuadrën e parë. Në pjesën e dytë të takimit, pas një goditje nga këndi, ka ardhur edhe goli i barazimit me autor Oliç, që i ka dhënë një pikë të vlefshme skuadrës së Hejnkes.
Ndërkohë, në barazim 1-1 është ndalur edhe Shalke nga Mainc. Ndonëse skuadra nga Gelsenkirshen pritej të fitonte lehtësisht, ajo është gjetur në disavantazh pas golit të Zidan dhe e ka patur të vështirë pastaj të çajë mbrojtjen e ngjeshur të Mainc që nuk ka lënë shumë hapësira. Vetëm goli i Obasi në pjesën e dytë i ka dhënë mundësinë kësaj skuadre të vazhdojë të qëndrojë në vendin e dytë me pikë të barabarta me Bajernin.

Pretendentja tjetër për kreun, Borusia Mynshengladbah, është ndalur në barazim pa gola në fushën e vështirë të Volfsburgut.