Home / Sport / Barcelona në finale të ‘Copa del Rey’

Barcelona në finale të ‘Copa del Rey’

Në finale katalanist nuk do të kenë edhe aq punë të lehtë pas do të takohen me Athletico Bilabaon. Ndeshja finale zhvillohet me 20 maj.

Skuadra kampione e Spanjës, Barcelona, është treguar e sigurt në ndeshjen kthyese ndaj Valencias duke fituar 2-0 dhe duke siguruar kështu finalen e ‘Copa del Rey’.

Ndeshja e parë në ’Mestalla’ kishte përfunduar baras 1-1 ndërsa gjithçka u sqarua sonte në “Nou Camp”. Ishin golat e Fabregas dheXavit a që siguruan fitoren për Barcën.

Në finale katalanist nuk do të kenë edhe aq punë të lehtë pas do të takohen me Athletico Bilabaon. Ndeshja finale zhvillohet me 20 maj.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *