Home / Lajme / Maqedoni / Dëmtohet shtiza e flamujve në komunën e Bërvenicës

Dëmtohet shtiza e flamujve në komunën e Bërvenicës

20 shkurt-Ata me siguri janë ngjitur përmes kontanjerëve për hedhurina apo me diçka tjetër dhje e kanë tërhjekur mbajtësin e falmujve por pa i dëmtuar të njejtit dhe më pas janë larguar nga vendi i ngjarjes. Sot në mëngjes, ngjarja është hetuar nga ana e të punësuarve në komunë, dhe e ka njoftuar udhëheqësinë e komunës, e cila më pas ka informuar Policinë

Hiqet shtiza e tre flamujve në objektin e komunës së Bërvenicës, njofton Policia e Tetovës. Sipas SPB-së, ngjarja ka ndodhur gjatë uikendit dhe është kryer nga perosna të panjohur. “Ata me siguri janë ngjitur përmes kontanjerëve për hedhurina apo me diçka tjetër dhje e kanë tërhjekur mbajtësin e falmujve por pa i dëmtuar të njejtit dhe më pas janë larguar nga vendi i ngjarjes. Sot në mëngjes, ngjarja është hetuar nga ana e të punësuarve në komunë, dhe e ka njoftuar udhëheqësinë e komunës, e cila më pas ka informuar Policinë. Më pas në vendngjarje kanë dalur ekipet policore të cilët kanë bërë hetimet dhe kanë marrë aktivitete për zbardhjen e plotë të rastit se kush dhe pse i ka hjek flamujt nga objekti”, thuhet në njoftimin e policisë së Tetovës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *