Home / Lajme / Rajon / Dorëhiqet Kreshnik Spahiu

Dorëhiqet Kreshnik Spahiu

10 shkurt-Spahiu deklaroi më tej se kjo çështje do të hetohet nga Gjykata Kushtetuese dhe se vetë ai “largohet nga detyra për t’I hapur rrugë një vendimi të paanshëm”. “Edhe nëse ky vendim do jetë në favorin tim, nuk do të kthehem më në këtë post”, tha Spahiu më tej.

Nënkryetari i KLD, Kreshnik Spahiu në një deklaratë për mediat të dhënë sot, njoftoi dorëheqjen e tij nga posti i nënkryetarit të LKD-së. Shkak për këtë sipas Spahiut, janë presionet e vazhdueshme të pushtetit, që sië tha ai kanë nisur që në vitin 2008, raporton Balkanweb. “Jam sot para jush për të deklaruar se jo më larg se 3 vjet e gjysmë më parë, në korrik 2008 nisi udhën një konflikt i qeverisë me KLD. Prej 3 vitesh u bllokua reforma në drejtësi”. Spahiu deklaroi më tej se kjo çështje do të hetohet nga Gjykata Kushtetuese dhe se vetë ai “largohet nga detyra për t’I hapur rrugë një vendimi të paanshëm”. “Edhe nëse ky vendim do jetë në favorin tim, nuk do të kthehem më në këtë post”, tha Spahiu më tej.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *