Home / Sport / Juve mposht Milanin

Juve mposht Milanin

Juventusi ka shënuar fitore midis San Siros kundër Milanit duke e mposhtur atë me rezultat 2-1 në kuadër të Kupës së Italisë.

Pjesa e parë përfundoi pa gola por në dominim të plotë të Juventusit i cili e dëshiroi golin e parë me ngulm të madh.

Këtë gjë e arriti në minutën e 53 kur Martin Caceres kalon Zonjën e Vjetër në epërsi.

Sidoqoftë, në minutën e 61, Stephan El Shaarawy shënon për të barazuar rezultatin.

Në minutën e 83 të takimit, Martin Caceres shënon golin e tij të dytë personal në këtë takim dhe i dhurron fitoren klubit të tij.