Home / Lajme / Maqedoni / Kryetari i PDSH-së takoi Ambasadorin Vahlund

Kryetari i PDSH-së takoi Ambasadorin Vahlund

22 shkurt-PDSH-ja do të mbajë qëndrim konstruktiv dhe do të vazhdojë të angazhohet për zhbllokimin e proceseve integruese të vendit, mirëpo është Qeveria ajo që duhet të tregojë angazhim më serioz për zgjidhje të këtij problemi, e sidomos pala shqiptare në pushtet, BDI e cila deri më tani ka luajtur vetëm rol margjinal në pushtet. Kështu ka theskuar sot në Tetovë, Menduh Thaçi kryetar i PDSH-së, gjatë një takimi me ambasadorin e Suedisë Vahlund

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi në selinë qendrore të partisë takoi Ambasadorin e Suedisë në vend Lars Vahlund.

Në qendër të bisedës ishte situata aktuale politike në vend, zhbllokimi i procesit integrues të vendit dhe tema të tjera me karakter politik.

Kryetari i PDSH-së në takim është shprehur se PDSH-ja do të mbajë qëndrim konstruktiv dhe do të vazhdojë të angazhohet për zhbllokimin e proceseve integruese të vendit, mirëpo është Qeveria ajo që duhet të tregojë angazhim më serioz për zgjidhje të këtij problemi, e sidomos pala shqiptare në pushtet, BDI e cila deri më tani ka luajtur vetëm rol margjinal në pushtet

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *