Home / Lajme / Maqedoni / Kufizohet eksport i rrymës

Kufizohet eksport i rrymës

13 shkurt-Vendimi do të fillojë të vlejë prej sot në mesditë, nga ora 12 dhe do të zbatohet deri më 29 shkurt të vitit 2012.

Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e mbrëmshme miratoi vendimin për kufizimin e eksportit të energjisë elektrike, të prodhuar nga subjektet në Republikën e Maqedonisë. Vendimi do të fillojë të vlejë prej sot në mesditë, nga ora 12 dhe do të zbatohet deri më 29 shkurt të vitit 2012.
Gjatë ditës, Qeveria do të njoftojë edhe për masat e tjera të cilat do të ndërmerren lidhur me sistemin elektroenergjetik të Republikës së Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *