Home / Lajme / Maqedoni / Moti i ftohtë, prej -14 deri në – 5 me reshje bore

Moti i ftohtë, prej -14 deri në – 5 me reshje bore

10 shkurt-Temperaturat e mëngjesit u regjistruan nga -14 deri në -5, ndërsa ato të ditës do të jenë prej -8 deri në 0 gradë celsius. Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë moti i vrenjtur me reshje të dobta të borës. Temperatura do të shkojë deri në -4 gradë celsius.

Moti sot në Maqedoni do të jetë i vrenjtur me reshje të borës, sidomos në pjesën perëndimore të vendit, ku reshjet do të jenë më intensive.
Derisa në pjesët e tjera do të ketë reshje më të dobta të borës. Do të fryejë gjithashtu erë nga veriu.Temperaturat e mëngjesit u regjistruan nga -14 deri në -5, ndërsa ato të ditës do të jenë prej -8 deri në 0 gradë celsius. Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë moti i vrenjtur me reshje të dobta të borës. Temperatura do të shkojë deri në -4 gradë celsius.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *