Home / Lajme / Maqedoni / Ndërroi jetë piktori dhe veterani i arsimit bajram Salhu

Ndërroi jetë piktori dhe veterani i arsimit bajram Salhu

Varrimi i të ndjerit do të bëhet pas faljes së namazit të Xhumasë (E Premte), në varrezat e qytetit në Tetovë.

Sot, pas një semundje të shkurtë në moshën 75 vjecare,ndërroi jetë veterani i arsimit, piktori i njohur Bajram Salihu.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet pas faljes së namazit të Xhumasë (E Premte), në varrezat e qytetit në Tetovë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *