Home / Lajme / Maqedoni / Në mëngjes – 22 gradë celsius

Në mëngjes – 22 gradë celsius

15 shkurt-Bëhet e ditur se moti i ftohtë dhe temperaturat e ulta do të vijojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme. Meteorologët paralajmërojnë se nesër do të ketë reshje të borës, ndërsa të premten dhe të shtunën mot i stabilizuar, i thatë dhe i ftohtë. Moti i përmirësuar pritet të pasojë nga dita e diellë, kur do të ketë diell dhe temperatura ditore mbi zeron.

Temperatura sot në mëngjes në Shkup ka arritur rekordin duke shkuar nën minus 20 gradë celsius.

Sipas Drejtorisë Hidrometeorologjike, në Shkup sot rreth orës 06 të mëngjesit temperatura ka shkuar në -22 gradë celsius, duke arritur rekordin në këto ditë të ftohtit.

Bëhet e ditur se moti i ftohtë dhe temperaturat e ulta do të vijojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme. Meteorologët paralajmërojnë se nesër do të ketë reshje të borës, ndërsa të premten dhe të shtunën mot i stabilizuar, i thatë dhe i ftohtë. Moti i përmirësuar pritet të pasojë nga dita e diellë, kur do të ketë diell dhe temperatura ditore mbi zeron.

Gjithashtu lexo

“Çështja mes Shkupit dhe Beogradit shkakton shqetësime në Athinë”

Gazeta greke “Kathimerini” shkruan se diplomatët grek me shqetësime i ndjekin ngjarjet në Ballkan, pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *