Home / Sport / New York Giants fitojnë finalen e Super Bowl

New York Giants fitojnë finalen e Super Bowl

Edhe pse ishin favoritë, New England Patriots nuk i kanë bërë dot ballë New York Giants duke humbur kështu finalen e madhe të futbollit amerikan, të njohur si Super Bowl. Rezultati final ka qenë 21-17.

Eli Manning ka qenë lojtari kryesor i ndeshjes, teksa vendimtar ishte touchdown-i i Ahmad Bradshaw 57 sekonda para fundit, që e ktheu epërsinë e Giants për herë të fundit. Ndeshja u luajt në Lucas Oil Stadium në Indianapolis. Kjo është ngjarja absolute në SHBA e një viti të tërë dhe shikohet nga mbi 100 milionë persona.

Maddona ka qenë ylli i natës duke performuar ndërmjet dy pjesëve, dhe si zakonisht sekondat e reklamave në pauza kanë kushtuar miliona dollar.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *