Home / Lajme / Maqedoni / Pikon tavani i Parlamentit të Maqedonisë

Pikon tavani i Parlamentit të Maqedonisë

14 shkurt-Një pamje të tillë INA ka siguruar përmes një fotoje të deputetit, ku shihet se si një sallë e Parlamentit për mbajtjen e mbledhjeve të komisionit është përfshirë nga masat e emergjencës, për shkak të rrjedhës së ujit nga tavani

Reshjet e borës kanë sjellë probleme edhe për Parlamentin e Maqedonisë, pasi që në disa zyra të këtij institucioni janë vërejtur të çara të mureve.

Sipas deputetëve, nga tavani i godinës ka rrjedhur uji dhe se ekipet e mirëmbajtjes kanë ndërhyrë me kova uji për të shmangur dëmtimet e zyrave.

Një pamje të tillë INA ka siguruar përmes një fotoje të deputetit, ku shihet se si një sallë e Parlamentit për mbajtjen e mbledhjeve të komisionit është përfshirë nga masat e emergjencës, për shkak të rrjedhës së ujit nga tavani. (INA)

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *