Home / Sport / Prezantohet topi i ri i Ligës së Kampionëve

Prezantohet topi i ri i Ligës së Kampionëve

14 shkurt-Ky top do të “zbresë” sonte për herë të parë në fushën e lojës në ndeshjet Bajern Leverkusen – Barcelona dhe Lion – Apoel.

Adidas ka prezantuar topin i cili do të përdoret për ndeshjet e mbetura të Ligës së Kampionëve. Topi është zbuluar në stadiumin Futboll Arena në Mynyh ku dhe do të luhet finalja e këtij viti.

Grafika e topit është frymëzuar nga format e stadiumit të Bayernit të Mynihut.

Ky top do të “zbresë” sonte për herë të parë në fushën e lojës në ndeshjet Bajern Leverkusen – Barcelona dhe Lion – Apoel.

Finalja e Ligës së Kampionëve do të luhet në qytetin e bavarez me 19 maj

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *