Home / Sport / Real Madrid dhe Çelsi pas Patos

Real Madrid dhe Çelsi pas Patos

Real Madrid dhe Çelsi janë në gatishmëri dhe presin një sinjal për të bërë ofertat për yllin e Milanit, Aleksandre Pato.

“Il Sussidiario” thotë se Milani ka në plane për të rindërtuar repartin e sulmit në verë, por duhet të shesin për të financuar ndonjë nënshkrim të madh, ndërsa mendohet se lojtari për t’u sakrifikuar është Pato.
Milan pranoi parimisht ofertën e PSZH-së për Pato në merkaton e janarit, por vetë braziliani refuzoi transferimin.
Real dhe Çelsi janë duke e vëzhguar situatën me kujdes dhe duket se në fund të sezonit do të hidhe në sulm, duke parë se braziliani është bërë alternativë e tretë në repartin e avancuar dhe rrezikon të përfundojë edhe pas Maksi Lopez në hegjemoninë e skuadrës.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *