Home / Sport / Reali 4-2 ndaj Levantes, 10 pikë para Barcës

Reali 4-2 ndaj Levantes, 10 pikë para Barcës

Siç është bërë thuajse traditë në Bernabeu, madrilenët pësuan gol të parët por arritën të përmbysin rezultatin falë tre golave të Cristiano Ronaldos dhe golit të Karim Bnezema. Për miqtë u shënuan nga Cabral dhe Kone.

Fitorja 4-2 ndaj Levantes, i ka dhënë Real Madridit avantazhin me dhjetë pikë në krye të renditjes së kampionatit spanjoll ndaj Barcelonës së vendit të dytë.
Siç është bërë thuajse traditë në Bernabeu, madrilenët pësuan gol të parët por arritën të përmbysin rezultatin falë tre golave të Cristiano Ronaldos dhe golit të Karim Bnezema. Për miqtë u shënuan nga Cabral dhe Kone.
Kthesa e ndeshjes ishte 11-metërshi dhe dalja me karton të kuq e mesfushorit Iborra të Levantes në fund të pjesës së parë. Nga pika e penalltisë Cristiano Ronaldo shënoi duke barazuar rezultatin dhe duke çliruar ekipin e drejtuar nga Mourinho.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *