Home / Sport / Skandali i basteve, dorëhiqet presidenti i federatës turke

Skandali i basteve, dorëhiqet presidenti i federatës turke

Presidenti i Federatës në Turqi, Mehmet Ali Aydinlar ka dhënë dorëheqjen pas presioneve të fundit të UEFA-s, e cila kërkon mbylljen e hetimeve dhe dënimin e fajtorëve.

Skandali i basteve bëhet shkak për dorëheqjen e kreut të federatës turke të futbollit.
Presidenti i Federatës në Turqi, Mehmet Ali Aydinlar ka dhënë dorëheqjen pas presioneve të fundit të UEFA-s, e cila kërkon mbylljen e hetimeve dhe dënimin e fajtorëve.
Skandali i basteve në futbollin turk u zbulua verën e shkuar, ndërsa si pasojë mbi 60 persona u arrestuan përfshirë këtu dhe drejtuesit më të lartë të disa prej skuadrave më të mëdha.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *