Home / Sport / Vernblum, “tifozi” që i shënoi Realit

Vernblum, “tifozi” që i shënoi Realit

Sipas mediave spanjolle, futbollisti suedez që firmosi për CSKA-në e Moskës gjatë merkatos së janarit dhe debutoi pikërisht në ndeshjen e Ligës së Kampioneve, është tifoz që i vogël me Realin e Madridit, ndërsa ka kartën e anëtarësisë të klubit të fansave të Realit në Suedi.

Pontus Vernblum nuk do ta harrojë lehtë natën e 21 shkurtit 2012, pasi pikërisht në këtë datë ka shënuar golin e barazimit në minutën e 93-të kundër “skuadrës së zemrës”.

Sipas mediave spanjolle, futbollisti suedez që firmosi për CSKA-në e Moskës gjatë merkatos së janarit dhe debutoi pikërisht në ndeshjen e Ligës së Kampioneve, është tifoz që i vogël me Realin e Madridit, ndërsa ka kartën e anëtarësisë të klubit të fansave të Realit në Suedi.

“Kjo ishte një ëndërr që u realizua, edhe pse do të kisha preferuar që të luaja në anën tjetër të fushës”, ishte komenti që bëri vetë futbollisti suedez pas golit që i dha barazimin skuadrës së tij.

Por pikërisht ky gol, që ka komplikuar disi kualifikimin e madrilenëve, mund të bëjë që dëshira e tij të mos realizohet asnjëherë.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *