Home / Sport / Xherdan Shaqiri: Unë jam si Franck Ribery

Xherdan Shaqiri: Unë jam si Franck Ribery

Shaqiri e krahasoi veten me Franck Ribery dhe premtoi se do të angazhohet fuqimisht në Bundesligë në momentin kur do ti bashkohet Bayern Munich.

Xherdan Shaqiri nuk do të mbërrijë zyrtarisht në Allianz Arena deri në fund të sesionit por 20 vjeçari i kombëtares së Zvicrës thotë se po e mirëpret këtë me dëshirë. Shaqiri e krahasoi veten me Franck Ribery dhe premtoi se do të angazhohet fuqimisht në Bundesligë në momentin kur do ti bashkohet Bayern Munich. “Unë jam tipi i Ribery”, tha ai për Sport-Bild. “Jam i fortë dhe më pëlqejnë surprizat, një vrapim i vetëm, një gol, një pasim që askush nuk e pret”. Ju, vijoi ai, mund të na krahasoni shumë mirë në të dyve pavarësisht se Ribery është një kualitet i madh. Shaqiri thotë gjithashtu se loja e tij nuk do të jetë e mërzitshme tek Bayern por edhe pse nuk po shkon aty për të qëndruar në stol.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *