Home / Sport / “10”-she për organizimin dhe publikun

“10”-she për organizimin dhe publikun

Mbi 9 mijë spektator gjatë gjithë lojës u dalluan me sjellje korrekte, ndërsa pas përfundimit të takimit edhe përkundër humbjes të Shkëndijës, të dyja skuadrat për në zhveshtore i përcollën me duartrokitje.

Edhe pse ndeshja Shkënidja-Vardari vlerësohej e rrezikut të lartë, dhe disa herë u anulua pikërisht për shkak të frikës të ndonjë incidenti eventual, megjithatë Shkëndija dhe publiku tetovar, meritojnë një 10-tshe të madhe për organizimin e tyre në këtë përballje. Mbi 9 mijë spektator gjatë gjithë lojës u dalluan me sjellje korrekte, ndërsa pas përfundimit të takimit edhe përkundër humbjes të Shkëndijës, të dyja skuadrat për në zhveshtore i përcollën me duartrokitje. Ky fakt tregon se e paarsyeshme ishte anulimi i kësaj ndeshje duke pretenduar të vërtetohet se Tetova është qytet i rrezikshëm për sport.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *