Home / Lajme / Maqedoni / 15 nxënës shqiptarë në spital

15 nxënës shqiptarë në spital

8 mars-MPB nuk është prononcuar rreth incidentit. Kurse prindërit e fëmijëve, dukshëm të shqetësuar, gjatë prononcimin për mediumin e njëjtë, kërkojnë nga autoritet mbrojtje për fëmijët e tyre dhe nxjerrjen e autorëve para organeve të drejtësisë.

Pesëmbëdhjetë nxënës shqiptarë kanë përfunduar në spitalin e qytetit të Shkupit, pasi rreth 20 persona të maskuar me shufra druri janë futur në autobusin numër 58, me të cilin janë transportuar nxënësit shqiptarë të fshatit Çiflik dhe kanë filluar ti rrahin pa anjë arsye, raporton Alsat-m. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19 e 30 ndërsa nxënësit shqiptarë kanë marrë lëndime të rënda, tre prej të cilëve janë në kujdes intensiv. MPB nuk është prononcuar rreth incidentit. Kurse prindërit e fëmijëve, dukshëm të shqetësuar, gjatë prononcimin për mediumin e njëjtë, kërkojnë nga autoritet mbrojtje për fëmijët e tyre dhe nxjerrjen e autorëve para organeve të drejtësisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *