Home / Lajme / Maqedoni / Baci I kundërpërgjigjet Gjorçevit

Baci I kundërpërgjigjet Gjorçevit

19 mars-Nëse ti vetë thirresh si patriot atëherë pse nuk dole ti vetë personalisht të përballesh me UÇK-në në 2001 dhe se të ka ngelur peng ajo dëshirë pasi që sot do të thireshe edhe ti si komandant Vllatko. Në emrin tim personal për shkak të pavërtetave që I keni thënë për mua, unë do të ngrejë padi penale për shpifje.”, thuhet në reagimin e Izair Samiut Baci.

Izair Samiu-komandant Baci, përmes një reagimi, reagon ashpër ndaj deklaratës së deputetit Vllatko Gjorcev. Në reagim thuhet: “Njëherë apeloj deri tek Vllatko Gjorcev mos ta përmend emrin tim sepse veprat e mija aq të mëdhaja janë saqë ai është njeri I vogël për ti përmendur.Unë kurë nuk kam vjedhur askënd dhe nuk kamë vra,kam mbrojtur popullin tim,dhe do ta mbrojë saherë që të ketë nevojë,pa asnjë interes personal.Ndoshta shumica përfituan nga veprat e mija por unë Jo. Asnjëherë nuk kam pasur akuza për vjedhje por janë arrestuar prej 2001 deri ën 2008 disa herë për një pistoletë pa leje dhe me keni arrestuar për këtë sa herë që u është kujtuar, por jo vetë ju personalisht, se nuk e keni atë guxim por me qindra polic dhe njësite speciale për një njeri. Dua që tju rikujtoj se ju jeni ata që vidhni, sepse vidhni paratë e shqiptarëve dhe ndërtoni buste kuajsh. Zënkat që I keni me LSDM-në mbjeni për vete, dhe mos I njëllosni shqiptarët sidomos Ish luftarët e UÇK-së. Nëse ti vetë thirresh si patriot atëherë pse nuk dole ti vetë personalisht të përballesh me UÇK-në në 2001 dhe se të ka ngelur peng ajo dëshirë pasi që sot do të thireshe edhe ti si komandant Vllatko. Në emrin tim personal për shkak të pavërtetave që I keni thënë për mua, unë do të ngrejë padi penale për shpifje.”, thuhet në reagimin e Izair Samiut Baci.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *