Home / Lajme / Maqedoni / Haxhinasto nesër vjen në Shkup

Haxhinasto nesër vjen në Shkup

15 mars-Haxhinasto gjithashtu do të takohet edhe me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaci

Ministri i jashtëm i Shqipërisë, Edmond Haxhinasto sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni.

Vizita vjen me ftesë të homologut maqedonas Nikolla Popovski. Gjatë kësaj vizite ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri Haxhinasto përveç pritjes dhe takimit nga ministri i jashtëm Nikolla Popovski, ai do të zhvillojë takime me presidentin Gjorgje Ivanov, kryeministrin Nikolla Gruevski, kryetarin e Parlamentit Trajko Veljanovski, zëvendëskryeministren Teuta Arifi.

Haxhinasto gjithashtu do të takohet edhe me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe kryetarin e PDSH-së, Menduh Thaci

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *