Home / Lajme / Maqedoni / Kik Boksierët tetovarë shkëlqejnë në Beograd

Kik Boksierët tetovarë shkëlqejnë në Beograd

3 mars-Garuesit e kik boks klubit “Tetova” ishin Jasin Avdija 67 kg vendin e 3-të, Besim Xheladini 79 kg vendin e 2-të, Ilhan Mustafa 57 kg vendin e 2-të kurse garuesit e klubit të Ohërit ishin Hazir Emrushi vendin e 3-të dhe Argjend Uzeiri vendin e 4

Klubi i kik boksit “TETOVA” nga fshati Shemshovë morri pjesë në turneun ndërkombëtar Beograd Open që u mbajt nga data 24-27 ne dy diciplina kik lligt dhe K1 reprezentacioni i Maqedonisë morri pjesë me 8 garues edhe atë 5 shqiptarë, tre nga Tetova dhe dy nga Ohëri. Garuesit e kik boks klubit “Tetova” ishin Jasin Avdija 67 kg vendin e 3-të, Besim Xheladini 79 kg vendin e 2-të, Ilhan Mustafa 57 kg vendin e 2-të kurse garuesit e klubit të Ohërit ishin Hazir Emrushi vendin e 3-të dhe Argjend Uzeiri vendin e 4 kurse trajneri i klubit të kik boksit “Tetova ” njëherit dhe kampion ballkanik Arben Jonuzi ishte gjyqtar ku u zgjodh si gjyqtari më i mirë i turneut dhe u shpërblye me kupën.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *